“Büyük Buluşma”

Bana göre hayatın kendisinden daha önemli şey “hayatın kalitesi” dir. Yaşam Kalitenizi yükseltmeye hazır mısınız?
Şu anda Oğlak burcunun 29˚ kavuşan Jüpiter ve Satürn astrolojik olarak nadir oluşan “Büyük Kavuşum” enerjisini aktifleştirmeye başladılar. Bildiğiniz gibi, 21 Aralık’ta, Jüpiter ve Satürn arasında Kova burcunda da yine nadir bir hizalanma olacak. Bu etki hayatın birçok arenasında ve özellikle politik, sosyal ve kişisel yaşamda işleri sallamaya hazırlanıyor. Jüpiter ve Satürn yalnızca 20 yılda bir kavuşma enerjisiyle buluşma gerçekleştirmeleri nedeniyle, şimdi olanların önümüzdeki on yıllar boyunca dalgalanma etkisi yaratacağını söylemek doğru olur.
Kulağınıza ne kadar yoğun ve sert bir şekilde geliyorsa, etkisinin de öyle olduğunu kabul etmelisiniz. Neyse ki bu buluşma hayatınızda büyük ve olumlu değişiklikler yapmak için kullanabileceğiniz türden bir yoğunluk yaratacaktır. 2020 yılı boyunca neredeyse bir yıllık imkânsız zorluklardan sonra, bu kozmik senkronizasyon, gelecek hakkında ihtiyatlı ve iyimser olmak için güzel bir nedendir!
Bu enerjiden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? Şimdi bu kavuşumu 2021 için sıçrama tahtası haline getirmek için ipuçlarını ve bilmeniz gereken şeyleri söyleyeceğim.
Astrolojide, iki veya daha fazla gezegen tam olarak hizaya girdiğinde bir kavuşum enerjisi oluşur. Hizalandıklarında, titreşimleri karışır ve birlikte çalışırlar. Jüpiter ve Satürn her iki gezegen de sosyal gezegenler olması sıfatıyla otorite ile ilişkilidir, ancak ilişki biçimleri birbirlerinden çok farklıdır. Jüpiter, sağlık, zenginlik ve refah, hayatı mutlu geçirmekle ilişkilendirilen cömert bir liderdir, Satürn ise katıdır, sorumluluk ve sınırlar koymayı tercih eder. İş birliği yapmaları gerektiğinde, “hayatı yönetmenin en iyi yolunun” hangisi olacağı üzerinde güç mücadeleleri bekleyebilirsiniz. Bu en basit anlamda sizin için hayati olan herhangi iki şey arasında arada kalmak demektir. Makro düzeyde, hazır olsak da olmasak da işlerin geri dönülmez bir şekilde değiştiği ekonomik ve sosyo kültürel birtakım olaylar meydana gelmesi kaçınılmazdır. Oğlak’tan çıkarak Kova’ya geçtiklerini unutmayın. Politika ilerici olana doğru kayacaktır ve yararlılıklarını yitirmiş kireçlenmiş fikirlerden uzaklaşma şartı vardır. Bu, en doğru tabirle, yolun değişmesidir. Bu kombinasyon her zaman hem ulusal hem de küresel ölçekte değişime işaret eder.
Bu Büyük Birleşimi diğerlerinden farklı kılan nedir?
Diye soracak olursanız, bu birleşim özeldir çünkü Kova burcunda olacak. Kova, sosyal değişimin, insani çabaların ve herkes için adaletin işaretidir. Kova enerjisini geçtiğimiz yaz ayında Satürn’ünün kısa bir fragmanı şeklinde yaşadık. Satürn’ün yönetiminde olan Plüton ve Jüpiter, geçtiğimiz aylar boyunca durumları büyüten etkiyi plütonik yıkıcılıkla bize yaşattı. Bireysel haritalarda bu kavuşum sizin hangi alanınıza giriyorsa o alanda ciddi sorumluluk almaya, dönüşümlere hazır olmaya ve sorumlulukları liderlik becerinizle birleştirerek hayatı yönetmeye hazır olmalısınız. 2020’nin sonlanma ve sıfırlanma etkini global şekilde yaşattığı gerçeğinden hareket ederseniz aslında hepimize ayak bağı olan birçok şeyden sistemsel olarak kurtarıldık. Bu bazılarımız için hezimet şeklinde algılansa da kozmik düzen açısından değişim gereken ve eskimiş olan her şeyi doğal olarak bırakmaya zorlanmamız şeklinde sirayet etti.
Jüpiter ve Satürn hava elementinde kavuşuyor oldukları için temel de Satürn’ün klasik ve Uranüs’ün modern yöneticilikle etkisinin büyük olacağı bu kavuşma, devlet yönetimi, meclisler, guruplar, dernekler, seçim kuralları, dini ve politik düzenler, üniversite ve yüksek mahkemeler, hanedanlıklar, büyük ölçekli işletme ve kurumlar, savaşların arkasından ülkeler ve yönetim biçimlerin yeniden değerlendirilmesi ve yeni düzenlerin kurulası, dünya tarihine yön verecek kararlar ve yasalar, daha refah bir toplum düzeni oluşturmak adına alınan tedbirler, savunma duvarları, özgürlük ve eşitlik savunucusu idealize edilmiş liderler, ayaklanma ve devrimler, manifestolar ve deklarasyonlar, yetkinin el değiştirmesi ve anayasal değişiklikler, uluslararası sınırlardaki yeni yapılandırmalar, ekonomik ve ticari tedbir ve kısıtlamalar ile yeni ekonomik kararlar, yaşam hakkı veya insan ile doğal düzen arasındaki dengenin yeniden kurulması, her türlü reformist hareketler zamanın enerjisine damgasını vuracaktır.
Bu küresel yapılanma, insanlar arasındaki kültürel uçurumların kapanması, uzlaşmaz eşitsizliklere son verilerek herkesin elinden geldiğince diğerlerine yardım etme kişisel sorumluluğuna yol açacak her türlü eylemler şeklinde tezahür edecektir. Jüpiter Satürn Kova enerjisinde her türlü protestoya da öncülük edeceğinden, kişisel yada toplumsal travmalar ortaya dökülerek, insanlığı travmatik geçmişinden kurtarmak için elinden geleni yapacaktır. Kova burcu, açık yürekli ve açık fikirli doğası sayesinde özgürlükçü ve yenilikçi insanlarla ilişkilidir ki bu, tüm dünyadaki global haklar için iyi bir şeydir. Yanı sıra bu kombinasyon insanların yargılanmadan ve eleştirilmeden kendilerini ifade ederek sevdikleri şeyleri yapabilecekleri yeni bir çağın başlangıcı olacaktır.
Yine bu dönemde doğacak çocuklar, kendi zamanları geldiğinde çağın ilerleticisi olarak toplumsal görevler yapacaklar. Dini ve kültürel reformlar, modernize edilmiş bir yaşam planı, keşifler (uzay vb) ve astronomi (dolayısıyla astroloji), küresel sağlık ve küresel ticaret, gıda ve beslenme düzenleri (özellikle Türkiye’için düşünüldüğünde, 7˚ Kova’da yerleşmiş Ceres asteroidi ile kavuşarak) tarım ve hayvancılık üzerine yenilikler yapılması söz konusu olacaktır. Bu süreçte keşfedeceğimiz her şey yeni ve bilimsel bakış açısıyla hayatın içinde uygulamaya konularak ilerleyeceğiz.
· Jüpiter ve Satürn Kova’yı her türlü yenilikçi girişimleriniz için kullanabilirsiniz.
· Uluslararası bağlantılar, ticaret hukuku ve yasaları, parti, grup, dernekler vb faaliyetlerin başlanması veya var olanların faaliyet alanının genişletilmesi
· İş ve kariyer alanında bireysel yeteneklerin ön planda olacağı mesleki yapılandırmalara gitmek
· İş hayatında birlikte çalışma yöntemleri, ortaklık ve ekip çalışmalarıyla başarı gelecektir.
· Kova burcu zodyağın 11. Evi olduğundan, ilişkiler üçgeni olan 3 ve 7. Evlere doğal üçgen açı vereceği için, her türlü ilişki biçiminde iletişimin ve sosyallik kapasitesinin kaliteli bir şekilde artarak çoğalacağını bilmelisiniz. Bu durum birçokları için yeni statü anlamına gelecek ilişkiler içine girmek demektir.
· Evlenmek ve çocuk sahibi olmak veya tam tersi olarak boşanmak ve kendi özgürlüğünü elde etmek isteyenler gibi her iki uçta olanların dahi ortak bir zeminde buluşmaları ve kendi bireyselliğini ilişki içinde de yürütebilme potansiyelini açığa çıkartacaktır.
· Yeteneklerinizi asla küçümsemeyin, sadece bunları doğru kişilerle birleştirmeye ve gurup ve ekip çalışmalarına gitmeye odaklayın. Başarı buralardan gelecektir.
· Parasal koşullar ve ekonomik düzenler tarafından baskı ve sıkıntı hissetmek istemiyorsanız, tek boyutlu ve tek kanallı düşünme biçiminizi değiştirerek aynı şeyleri tekrar eden değil yenilikçi ve reformist alanlara sizi taşıyacak ve belki ufak tefek riskler almanıza yol açacak faaliyetlere açık olun.
· Her türlü bilimsel metotlar ile teknolojik keşiflere yatkınlık geliştirin.
Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.
Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem
Kozmik Bilinç Okulu